Hakkımızda

Endüstriyel Otomasyon konusunda sahip olduğumuz tecrübelerimizi müşterilerimizle paylaşmak, yeni projelerde birlikte olmak, teknolojinin çok hızlı ilerlediği yazılım ve otomasyon konusunda çalışmak üzere 2005 yılında İstanbul'da faaliyete başladık.

Günden güne gelişen, karmaşıklaşan ve hatta her biri ayrı ayrı birer uzmanlık alanı oluşturacak kadar çeşitlenen, proses ve makina otomasyonu yazılımlarına odaklandık. 

Bu yönelişin olumlu bir sonucu olarak, konularında lider konumda olan firmalarla stratejik işbirlikleri kurduk ve geliştirdik.

2011 yılında kendimize ait ofisimize taşındık ve organizasyonumuzu büyüttük.

  • Micro Automation,

  • Drives & Motion (Hareket kontrol sistemleri),

  • Factory Automation (PLC, HMI, Simatic NET)

  • Machine Tools (CNC takım tezgahları) olmak üzere,

Siemens endüstriyel otomasyon bölümünün 4 farklı program modülü ile 'Solution Partner in Automation’ anlaşması imzaladık.

Bugüne kadar çok farklı sektörlerde, çok farklı makine ve proseslerin PLC, CNC ve hareket kontrol uygulamalarını yaparak endüstriyel otomasyon alanında önemli ölçüde deneyim kazandık. Elektrik projelerimizin, montaj ve işçiliğini yapmak için elektrik atelyemizi kurduk ve yeni teknik ekibimizi oluşturduk. 

ISO 9001-2008 Kalite Yönetim Sistemi sertifikamızı alarak, müşterilerimizle ve iş ortaklarımızla organizasyon ve hizmet kalitemizi yükseltmenin yollarını aradık. 

Bilgi ve endüstriyel otomasyon teknolojilerini birlikte kullanarak, yeni iş modelleri oluşturmak için, MCS IT grubumuzu oluşturduk.

Yurtiçi ve yurtdışında gerçekleştirdiğimiz birçok örnek proje ile endüstriyel otomasyon sektöründe çalışmalarımıza aynı heyecan ve istekle devam etmekteyiz. 

Bilgi ve iletişim teknolojilerindeki hızlı gelişimin yön verdiği ve şekillendirdiği çalışma alanında, yenilikleri izlemeyi ve uygulamayı, başarının önemli bir koşulu sayan MCS Otomasyon; devamlılığı sağlayacak olduğuna inandığı, dürüstlük ve güvenilirliği ilke edinmiştir.