Hareket Kontrol Sistemleri

Hareket Kontrol Sistemlerinde, Siemens Simotion kontrol sistemi, en üst teknolojik özellikleri PLC sistemleri ile birleştirerek sizlere yeni bir konsept sunuyor. Bu konsept, makinenin kontrolünü sadece tek bir kontrol sistemi ile sağlar. Bu, eksen kontrolünde hidrolik eksenler için basınç kontrolü gibi teknolijik özellik desteğine kadar olan her şeyi kapsar. Numerik kontrol sistemlerinde ki kolay kullanım ve mühendisliği, PLC sistemlerinin yapısı ile birleştirerek, keyifli ve daha kolay devreye alma özelliği sağlar. 

 • Ambalajlama Endüstrisi
 • Plastik Endüstrisi
 • Cam Endüstrisi 
 • Ağaç işleri ve metal sonlandırma paso işlemleri 
 • Tekstil Endüstrisi 
 • Baskı Endüstrisi Simotion kontrol sistemlerinin en çok uygulandığı sektörlerdir. 
Simotion kontrol sistemleri üç parçadan oluşmaktadır.
 
 1. Mühendislik 
 2. Çalıştırma software’i 
 3. Hardware yapısı SIMOTION için mühendislik sistemi olan SCOUT, programlama, parametrelendirme, test etme ve devreye alma için gerekli olan her türlü aracı içinde bulunduran bir yazılımdır. 
Hareket kontrolü, PLC, teknolojik fonksiyonlar ve sürücüler için tek sistem kullanılmaktadır. Yapılandırma, programlama, test etme ve devreye alma işlemlerinin tümü tek tezgahtan grafikle yapılabilir.  Akıllı kullanıcı navigasyonu, genel duruma duyarlı yardım foksiyonu ve otomatik uyum kontrolüyle, SIMOTION hareket kontolü programlamasını kolaylaştırır.
 
SIMOTION Kontrol sistemleri üç ayrı platformda karşımıza çıkar.
 
 1. Modüler bir çözüm olan SIMOTION C Dört entegre analog sürücü arayüzlü, çok sayıda dijital giriş/çıkış özelliğine sahip. 
 2. Kompakt bir çözüm olan SIMOTION D Sürücü içine doğrudan entegre edilmiş kontrol sistemi
 3. Açık çözüm olan SIMOTION P PC tabanlı, Windows XP işletim sistemli kontrol üniteleri