MCS FD

MCS Factory Digitalization Endüstriyel Bilişim Teknolojileri Ltd. Şti. endüstriyel otomasyon ve bilişim teknolojileri alanlarında ve profesyonel çözümler sunmak amacı ile MCS Otomasyon San. Tic. Ltd. Şti. içinde grup şirketi olarak 2016 yılında kuruldu.

MCS Otomasyon San. Tic. Ltd. Şti. yöneticilerinin yaklaşık 25 yıllık endüstriyel otomasyon tecrübelerini, yeni dijital dünyanın endüstri alanındaki ihtiyaçlarına ışık tutacak şekilde geliştirerek Endüstri 4.0 ve IIoT tabanlı yeni bir organizasyon kurduk.

Buhar gücüyle çalışan mekanik sistemlerin kullanımı ile başlayan endüstri devrimi, elektriğin icadı, elektronikleşme ve bilgi teknolojilerinin endüstriye entegrasyonu ile günümüzdeki halini almıştır. Tarih boyunca sektörel gereksinimlerin; hızlı, güvenilir ve yenilikçi bir anlayış ile karşılamaya çalışan endüstri, hızla gelişen teknoloji olanakları sayesinde şimdilerde yeni bir sanayi devrimi olan Endüstri 4.0'ın başlangıcında. Endüstri 4.0, modüler yapılı akıllı fabrikalarda, fiziksel işlemleri siber-fiziksel sistemler ile izleyerek, nesnelerin birbirleriyle ve insanlarla iletişime geçmesini ve bu sayede de merkezi olmayan kararların verilmesini hedeflemektedir.

MCS Factory Digitalization olarak insandan arındırılmış bir fabrika değil, daha çok bilgi teknolojileri kabiliyetlerinin kullanımıyla insan odaklı, bütün paydaşlara katma değeri yüksek Digital Fabrikalar kurmak amacındayız.

Proje bazlı her türlü platforma uygun veri tabanı ile çalışarak, işletmenin sahip olduğu ERP sistemine entegrasyon yapabiliyoruz.

Milyonlarca veriyi, MS SQL server üzerinde saklayıp (harddisk’in kapasitesi kadar) istediğimiz kadar izleme veya kumanda sayfası tanımlayabiliyoruz. En büyük özelliğimiz, işletmede kullanılan endüstriyel kontrol cihazları (PLC vb.) ile onlie (run-time) veri okuyup / yazarak operator hatalarını ortadan kaldırıyoruz.

MCS Factory Digitalization endüstriyel yazılım ürünlerimizi CodeMaster adı ile markalaştırdık.

MES (Manufacturing Execution System )
 

Üretim Yönetim Sistemi (MES) endüstriyel yazılım uygulamalarımızı CodeMaster olarak adlandırdık. CodeMaster , üretim hattındaki tüm süreçleri takip etmemizi sağlayan modüler endüstriyel yazılım paketlerinden oluşmaktadır.

 
CodeMaster ;
  •  Üretim sahasındaki verilerin gerçek zamanlı toplanması,
  •  İzlenebilmesi ve anlamlı çıktılara dönüştürülmesini sağlar,
  •  Kaynakları koruyarak, karlılığı artırmayı ve üretimde rekabeti amaçlamaktadır.

Üretim sisteminize tam entegre kurulum ve yapılandırma gerçekleştirerek, gerçek zamanlı duruş tespit sistemleriyle operatörlerin hata payı ve kayıpları ortadan kaldırıyor, sahadan toplanan verileri anlamlı çıktılara dönüştürerek gerçek zamanlı karar desteği sunuyoruz.

 
Hedefimiz ;
 

Yüksek teknoloji yazılımlarımızla web tabanlı ve mobil platformlar üzerinden üretim sahasındaki izlenebilirliği ve kontrolünü sağlamak, işletme kayıplarını anlık analiz  ve raporlarla azaltarak üretim süreçlerinin verimliliğini artırmaktır.

 
İlkelerimiz ;
 
  • Daima kaliteli, gelişen ve geliştiren yüksek teknoloji hizmeti vermek
  • Müşteri memnuniyetini maksimumda sağlamak
  • Yeni ve yenilikçi çözümler üretmek
  • Güvenilir bir iş ortaklığı ve partnerlik kurmak
  • Dürüst ve objektif olmak

 Sizde, fabrikanızın dijital dönüşümüne MCS Factory Digitlziation ile başlayabilirsiniz.

 Daha fazla bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.